Concello - Concellerías - Turismo
 










Concellería de Comercio e Turismo


Novedades

Apertura oficina de turismo

Este sábado ábrese ao publico a oficina de Turismo sita no Torreón Dos Andrade cun horario no mes de xuño de 16:30 A 20:30


Galeria Fotos Art Xove 2015

Próxima apertura do Torreón e Castelo dos Andrade cos seguientes horarios:

SEMANA SANTA: Do 30 de Marzo ó 8 de Abril de 2012.

HORARIO: De 11:00 a 13:30 De 16:30 a 19:00

VERÁN: Do 1 de Xullo ó 30 de Septembro de 2012. ABIERTO TODOS LOS DIAS

NADAL: Do 22 de Decembro de 2012 ó 6 de Xaneiro de 2013. SÓ TORREÓN

HORARIO: De 11:00 a 13:30 De 16:00 a 18:00


Programación As Festas das Peras 2011

7 setembro

09:00 Alborada e foguetes
12:00 Saida Momaros e cabezudos cos gaiteiros
19:00 Ofrenda floral á Virxen das Virtudes
20:30 Pregón
21:00 Pregón Escola de Música " Charamela "
21:00 1º Semifinal torneo de futbol sala das AA/VV
22:00 2ª Semifinal torneo de futbol sala das AA/VV
23:00-0:30 Actuación da orquestra FOLIADA na praza do Mercado
0:30-1:00 Descanso Verbena
1:00-2:00 2º Pase da Orquestra
2:00-3:30 ACTUACIÓN: "LOS NIÑOS MUTANTES"

8 setembro

09:00 Alborada e foguetes
10:30 Saida Momaros e cabezudos cos gaiteiros
11:30 Misa e Procesión, ca Banda de Música CHARAMELA
12:30 Mómaros e Pasarrúas
13:00 Cucaña Marítima e queima do Galán
17:00 Ximncana Ciclista (nenos + 5 anos Xardín de Lombardeiro)
18:30 Exhibición Judo na pista polideportiva "Parque Sarmiento"
19:00 Baloncesto Feminino Junior
19:00 Pasarrúas Charanga "Os Charangos"
19:00 Futbol campo Esteiro: Eume - R.C. Deportivo B
19:30 Exhibición Ximnasia Rítmica co grupo "Acordes" Parque Sarmiento
20:00 Actuación do Mago Cayetano Lledó na Casa da Cultura
21:00 Actuación Teatro Arjé. Lombardero
23:00-1:001º Pase Verbena na Praza do Mercado ca Orquestra PARIS DE NOIA
1:00-1:45 Descanso
1:45-3:30 2º Pase de Orquestra

9 setembro

9:00-10:15 Recepción dos concursantes
09:00 Concurso de Froitas (premio a todos os participantes)
10:30 Presentación do concurso
11:00 Saida Momaros e cabezudos cos gaiteiros
11:00 Final do Torneo de Tenis Alevín e Infantil
12:00 Sorteo e entrega de premios
12:30 Degustación Popular. Actuará Orballo (baile e gaiteiros)
18:00 Cronoescalada a Breamo
20:00 Alegre Intermezzo Casa da Cultura
21:00 Pasarruas Gaiteiros
21:30 Final Torneo de Futbol Sala das AA/VV
23:00-0:45 Verbena na Praza do Conde ca Orquestra "OLIMPUS" 1º Pase
0:45-2:00 Actuación "O Baile de Ardebullo"
2:00-3:30 2º Pase da Orquestra "OLIMPUS"

10 setembro

09:00 Alborada e foguetes
11:00 Saida Momaros e cabezudos cos gaiteiros
12:00 Misa solemne e procesión honra de San Nicolás de Tolentiño, bendición dos Bolos.
12:00 Actuación da Banda de Música Charamela na Procesión
17:30 Travesía a Nado "Festas das Peras" (Tralo hotel)
19:00 Balonman Pontedeume VS Oar Ciudad da Coruña (1º División Nacional)
19:00 Pasarrúas ca Charanga "Os Charangos"
20:30 Actuación Malabarista "Fauno"
23:00-0:00 Verbena na Praza do Conde ca orquestra "COMBO DOMINICANO"
00:00 Fogos de Artificio
1:00-3:30 2º Pase da Orquestra «COMBO DOMINICANO»

11 setembro

09:00 Alborada e foguetes
11:00 Saida para o Río Eume
16:30 Actuación no Río dun Grupo musical
22:30-1:30 Verbena na Alameda ca orquestra "ALARMA"


CQpro.com